منوهای نصب در پنل مدیریت

ساده آموز

پروتکل LEACH نصب شده روی ubuntu-14.04

الگوریتم خوشه‎بندی لیچ چیست؟

مروری بر الگوریتم LEACH

LEACH اولین پروتکل مسیریابی سلسله مراتبی ارائه‌شده در شبکه‌های سنسوری و پایه بسیاری از پروتکل‌های سلسله مراتبی دیگر می‌باشد. در پروتکل‌های سلسله مراتبی، عملکرد حس‌گرها متفاوت است. بدین معنی که بعضی از حس‌گرها وظیفه جمع‌آوری داده‌ها و برخی وظیفه ارسال داده‌ها را به عهده‌دارند. در این پروتکل‌ها عمل ارسال داده‌ها بیشتر بر عهده کلاستر هدها می‌باشد، زیرا از میزان انرژی بالاتری نسبت به دیگر حس‌گرها برخوردار هستند. پروتکل LEACH از دو فاز اصلی تشکیل‌شده است:

  1. فاز راه‌اندازی

  2. فاز حالت دائمی

به هر بار اجرای این دو فاز یک مرحله گویند. در فاز اول، کلاستر هدها انتخاب و به دنبال آن اعضاء کلاسترها تعیین می‌شوند. حس‌گر n یک عدد تصادفی بین صفر و یک تولید می‌کند، اگر این عدد از مقدار T(n) کمتر باشد، حس‌گر n به‌عنوان کلاستر هد انتخاب می‌گردد.

T(n)=P/1-P*(r*mod*1/P)

P: درصد مطلوب تعداد کلاستر هدها (p=0.05).

G: مجموعه نودهایی که در مرحله قبل به‌عنوان کلاستر هد انتخاب‌نشده‌اند.

r: شماره مرحله می‌باشد.

هنگامی‌که کلاستر هدها انتخاب شدند، هرکدام پیغامی را برای معرفی خود به‌عنوان کلاستر هد در سطح شبکه به‌صورت همه پخشی ارسال می‌کنند و حس‌گرها با توجه به قدرت سیگنال دریافتی از کلاستر هدها، نزدیک‌ترین کلاستر هد به خود را انتخاب می‌کنند؛ سپس کلاستر هدها با اجرای یک برنامه زمان‌بند TDMA، به هر نود یک بازه زمانی برای ارسال داده‌های دریافتی، اختصاص می‌دهند. در فاز دوم، کلاستر نودها داده‌های به‌دست‌آمده از محیط را، طبق زمان‌بند TDMA برای کلاستر هد ارسال می‌کنند؛ کلاستر هدها قبل از ارسال داده‌ها به ایستگاه اصلی، برای جلوگیری از ارسال داده‌های افزونه، بر روی سیگنال‌های دریافتی پردازش‌هایی را انجام می‌دهند.

در این پست از وبسایت ساده‎آموز پروتکل خوشه‎بندی لیچ (LEACH) نصب شده بر روی اوبونتوی ۱۴٫۰۴ به همراه آموزش نصب لیپ را برای شما قرار عزیزان قرار داده‎ایم.

کافیست تمامی پارت ها را دانلود کنین سپس همه را در یک پوشه قرار دهید و اکسترکت نمایید و فایل LEACH-Protocol-SadeAmooz.ir را با نرم افزار وی ام ویر باز کنید. برای نصب پروتکل لیج آموزش را قدم به قدم انجام دهید.

 

برای دانلود مجموعه آموزشی پروتکل LEACH به این آدرس مراجعه کنید.

نیاز به آموزش نصب ان اس ۲ دارید؟ از این لینک دریافت کنید.

نرم افزار وی ام ویر را ندارید ؟ از این لینک دریافت کنید.

پسورد تمامی فایل ها sadeamooz.ir می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ در "پروتکل LEACH نصب شده روی ubuntu-14.04"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق برای سایت ساده آموز محفوظ است.
در تلگرام منتظر شما هستیم :)
عضویت در کانال تلگرام ساده آموز
X